• Kiri presidendile

  www / 26. mai 2019

  Minu ema on 87. Tõeline poliitikahuviline ning jälgib nii peavoolu meediat kui ka nn alternatiivmeediat. Seega hästi informeeritud ning mõtlemis- ja analüüsivõimeline. Lisan tema sulest sündinud kirjatüki.
  Loe lisaks
 • Seakisa Seaaastal

  www / 22. märts 2019

  Pole pikalt kirjutanud. Kuna võimaliku uue võimukoalitsiooni teoksaamine kütab kirgi, hüsteeriat ning toidab kõikvõimalikke poolt ja vastuliikumisi, siis tunnen, tsiteerides klassikuid, et "ei saa mitte vaiki olla, lauluviisi lõpeta..". Seega sündis päevakajaline luuletus "Seakisa Seaaastal". Loodan, et siga, kui väga rahumeelne ning allaheitlik loom, ei solvu. Seega vabandused kõigi eestimaa sigade ees!
  Loe lisaks
 • Valgevenest - ausalt ja üllatusega, II osa

  www / 2. september 2018

  Loe lisaks
 • Valgevenest - ausalt ja üllatusega, I osa

  www / 1. september 2018

  Mida me teame Valgevenest? Kui palju me üldse teame endistest NL-i iseseisvunud kaugematest liiduvabariikidest? Kuidas seal elatakse? Areng vs taandareng, hästi või halvasti - igaühel meist on kas mõni isiklik infoallikas või hoopis kogemus. Minul polnud kumbagi, ometigi valisin selle riigi reisi sihtkohaks. Ja ei kahetse põrmugi. Viimasel ajal olin sattunud lugema suhtkoht positiivseid artikleid Valgevenest ning kuulnud ka mõningast järelkaja seda riiki külastanud inimestelt. Seda oli aga häbematult vähe. Mitmed tuttavad küsisid üllatunult: Mida Sa sinna ära kaotasid? Mida seal vaadata või teha on? Jne, jne. Paariariik, viimane Euroopa diktatuuririik, Venemaa partner jms. Selline on umbestäpselt meediakuvand sellest suht suurest slaaviriigist. Tegelikkus on hoopistükkis teine - valgevene, poola ja leedu rahva saatused, ajalugu ja kultuur on sajandite jooksul omavahel väga tihedalt läbi põimunud. Leedu suurvürstiriik oma hiigelaegadel oli samahästi kui Valgevene riik ja seda mitmes mõttes. Seda Euroopa suurimat riiki valitsetigi Valgevene pinnalt. Ja kes meist üldse teab, et Valgevene Vabariik kuulutati välja täpselt 1 kuu ja 1 päev pärast Eesti Vabariigi väljakuulutamist?
  Olen nüüd nädalajagu päevi resilt tagasi ning tahan nähtust-kogetust veidi pikemalt kirjutada.
  Niisiis - Valgevenest! Ausalt ja üllatusega! Võiks isegi öelda, et vaimustusega...
  Kord ja puhtus - just sellest võib lausa ülivõrdes pajatada. Kuidas see on saavutatud - täielik müstika! Kusjuures igal pool: nii väiksemad linnad, kui Minsk (2mln el), läbitud külad, bensiinijaamad. Sealviibitud 5 päeva jooksul mitte ühtegi mahakukkunud/visatud paberi- vm prügi, suitsukoni, täissoditud maja, prügi üleajavaid prügikaste - no otsi või tikutulega, mida pole-seda pole. Tähistan riigijuhi leheruumi kokkuhoiu mõttes L-iga - saime teada, et L on suur puhtusearmastaja ning tähtkujult Neitsi. See on ju tore, aga selline "parjadok" kogu riigis - tundub imena. Aga nii see tõesti on.
  Miilitsaautosid oli mitmel pool näha, korrarikkujaid aga mitte. Vaevalt et neid üldse pole - kuid nendega ei käituta nii mannetult ja "siidkinnastes" kui kodukamaral ning mujalgi nn "arenenud riikides".
  Näiteks joodikud saadetakse sundravile profülaktooriumitesse, kus nad peavad tööd tegema. Tänavatel k.a vanalinn ei kohanud me kerjuseid ega kodutuid.
  Avarus ja lillerohkus - ei ole palju liialdatud, kui väidan, et suvalisel kõnniteel võib helikopter maanduda ning ka 15 tuh-se elanikuga linnakese peaväljak on sama suur kui meie pealinna oma. Lillekompositsioone on tohutult, üks kaunim kui teine.
  Riigivalitsemine - diktatuur või mitte, ei julge väita v. kinnitada . Samas, liberaalsuse ning pideva katsetamisega ka kaugele ei purjeta. Kas meil k.a Euroopa on siin veel arenguruumi või kaos juba paistmas - eks me näe.
  Valgevenes on "poolsotsialistlik" riigikorraldus. Säilinud on kolhoosid/ühistud, maaelu ning töökohad. Põllumajandus on väga arenenud. Põhimõte: oma rahvas tuleb toita ning tööga kindlustada ning impordist ei tohi sõltuda. Agrokülad: kus töötavad inimesed saavad tasuta korteri (ka erastamisvõimalus). Valgevene maine paraneb aasta-aastalt. Arendab suhteid EL-i ja Hiinaga, sõltub ka Venemaast.

  Arvukalt
  Loe lisaks
 • Ühiskondlik taandareng vs kooseluseadus

  www / 5. oktoober 2017

  Eilne saade "Suud puhtaks" paneb järjekordselt emotsioonitsema ning suht teraapia mõttes ka mõtteid kirja panema. Kusjuures emotsioon oli nii tugev, et vaatasin-kuulasin seda "titaanide heitlust" täna kordusena üle, eks see veidi massohistlik oli... Kas terve mõistusega isendite arvukus on tõepoolest langustrendis? Jube...
  Loe lisaks
 • Tark ja terve vs haige Eesti

  www / 2. juuli 2017

  Jah - ikka ja jälle emotsioonid... mis panevad, ei - lausa sunnivad kirjutama. Seekord tahaks alustada positiivsest, lausa  superisamaalisest tundest, mis valdas ja valdab mind jätkuvalt vaadates eilset tantsupidu ning tänast laulupeo kontserti.
  Loe lisaks
 • Hundid ja jänesed, terrorism, tolerantsus ja vaba liikumine

  www / 17. juuni 2017

  Ehin ennast hetkel võõraste sulgedega, kuid jutt on niii hea, et lihtsalt ei saa teisiti...
  Loe lisaks
 • Perversne Euroopa - tänane pervert on homne eesrindlike praktikate maaletooja

  www / 4. jaanuar 2017

  Ja sellised haiged "euroopalikud väärtused" hakkavad juba lähitulevikus sandistama meie lapsi nii vaimselt kui füüsiliselt.
  Loe lisaks
 • Mis toimub?

  www / 20. oktoober 2016

  Selleks. et hakata taipama, et toimub midagi erakordselt jubedat, ettarvamatut. pahatahtlikku jne ja seda kõike serveeritakse humaansuse, inimõiguste, isikuvabaduste jms kastmes, ei pea enam isegi vandenõuteoreetik olema. Piisab tervest mõistusest, mis sisaldab veel olulises osas ajuollust ja infot erinevatest allikatest. Kes toetub ainult massi- või peasvoolumeediale, võib veel mõnda aega õndsas teadmatuses tuigerdada.
  Loe lisaks
 • Eestis on kõrgeima võimu kandjaks... kes või mis?

  www / 22. september 2016

  Põhiseaduse kohaselt on Eestis kõrgeima võimu kandjaks RAHVAS, tegelikkuses on meie suurepärases konnatiigis kõrgeima võimu kandjaks RAHA.
  Loe lisaks
 • Eestile on kombeks...rahvast mitte kuulata

  www / 16. mai 2016

  Eurovisioonist ka - emotsioonideta
  Loe lisaks
 • Tarkadele on hullusärgid selga tõmmatud, et lollid saaksid karistamatult sigatseda

  www / 25. veebruar 2016

  Eile tähistasime oma riigi järjekordset sünnipäeva. Esimene Eesti "Estonias" ja osa teisest Eestist Vabaduse väljakul ning tõrvikumarsiga "Eesti eest".
  Loe lisaks
 • Kuhu lähed, kirjandus?

  www / 27. oktoober 2015

  Mind paneb alati kirjutama emotsioon ja see võib olla nii positiivne kui negatiivne. Igal juhul peab see olema selline, mis annab kas redbullilikult tiivad või siis sunnib mitmekordselt endast väljuma. Seekord on inspiratsiooni nimi Suur Nõutus, mis pikitud küsimärkide jadaga.
  Loe lisaks
 • Pada sõimab katelt

  www / 23. september 2015


  Loe lisaks
 • Tuld terve mõistuse pihta

  www / 29. aprill 2015

  Eilne telesaade "Vabariigi kodanikud" sundis järjekordselt "meelt avaldama" ja tekitas tahtmise lausa mitmekordselt "endast väljuda"...
  Loe lisaks
 • Eesti elu lambaaastal (märts 2015)

  www / 20. märts 2015

  Kuna poliitikas on põnevad ajad, siis sündis alljärgnev luuletus
  Loe lisaks
 • Ei saa mitte vaiki olla...!!!

  www / 24. veebruar 2015

  Muljeid EV aastapäevakontserdilt.
  Loe lisaks
 • Eesti laulust

  www / 22. veebruar 2015

  Eile õhtul toimus järjekordne eesti laulu valimine Eurovisioonile ja kui selle valimine jätta žüriile, siis võib kindel olla, et Eestil pole mingitki lootust edasipääsemiseks... Ja nagu ikka päästis ka seekord olukorra rahvahääletus. Miks on nii, et kohapealne hindamiskomisjon ei taha arvestada sellega, kuhu me oma laulu saadame. Lähtuda võiks ikka eelkõige sellest, et mitte riigile häbi teha ja mitte juba ette teades kindlalt kaotama minna. Milleks siis üldse riigi raha raisata? Oleks ju normaalne, et lugu oleks nii kuulatav kui vaadatav. Kaunid ballaadid heas esituses on ju Eestile edu toonud. Ja nagu ikka jäävad välja suurima potensiaaliga lood - ja seda just Eurovisiooni arvestades. Praegu kipub nii olema, et kui hindajad oleksid räpi fännid, siis valiksid nad kasvõi Kapa-Kohila räppari, peaasi et neile meeldib. Elevandid võivad ju omas elemendis peale minna ja korra juba läbipõrunud reisisaatja ka kellelegi meeldida, kuid Eurovisioon pole see koht, kus laulu valikul kolinal kogu-aeg samadesse ämbritesse astuda. Ka Danieli punt oleks valituks osutunult hea valik olnud - nii superlahedate poiste kui ka hea loo poolest.
  Loe lisaks
 • Eelseisvatest valmistest

  www / 22. veebruar 2015

  Otsustasin seekordsete valmiste eel teha rohkem eeltööd ning tutvuda erakondade valimisprogrammidega. Lihtsalt pean neid valimisi Eestile väga olulisteks. Kui juba käib titaanide heitlus, et "kindlalt edasi" siis tahaks teada kas sohu-kuristikku-surnuaiale-või kas üldse on veel võimalusi... ja teiselt poolt kui "teeme teisiti" siis kuidas ja mida ja kas need sammud ka Eestit kuristikuservalt ja taandarenguteelt uuesti arenemisvõimeliste inimisendite (loe riikide) hulka tuua võiks. Loe lisaks
 • Võitlus loodusseadustega

  www / 22. oktoober 2014

  Valitsus hävitab usu oma riiki...
  Loe lisaks
 • Joodiku palve

  www / 3. august 2014

  Alates päevast, mil jõustus uus joomarlust soodustav-ergutav-virgutav seadus, kuuleme praktiliselt iga päev uudistes uppumissurmadest, ühistranspordis (õnneks veel tagumistel pinkidel) laiutavad pudelite või õllepurkidega tegelased ning haljasalad täituvad meie oma "armsate" napsitajatega. Aga oh ei - ei nad meid sega...   Loe lisaks
 • Kuhu lähed Eesti?

  www / 5. juuni 2014

  Kuulsin täna "vaimustavat" uudist, et 1. juulil jõustub uus korrakaitseseadus, mille kohaselt on avalikus ruumis napsitamine lubatud... Loe lisaks
 • Talendid kõtt - antikangelased ruulivad

  www / 3. juuni 2014

  Miks me ei hinda oma talente ega väärtusta neid, kes seda tõeliselt väärivad? Mis nakkus see on, mis muudkui levib? Milleks on vaja riiki, mis ei kaitse oma inimesi - eriti neid, kes selle juba pika tööperioodi jooksul on välja teeninud? Loe lisaks
 • Indeksid ja tegelikkus

  www / 15. jaanuar 2014

  Eileõhtune Foorum sunnib kirjutama... Loe lisaks
 • Raamatutarkus

  www / 22. november 2013

  Mulle meeldib aeg-ajalt ühtteist löövat ning õpetlikku loetust (nii ilukirjandusest kui ka meediast) kas üles kirjutada või salvestada. Sama teeb ka mu ema, kes on suur August Gailiti loomingu austaja. Tema kogust leidsin alljärgneva lõigu... Täiesti uskumatu - meid ei muuda ei aeg ega olud... Loe lisaks
 • Ärkamiseaeg

  www / 10. november 2013

  Loe lisaks
 • Article

  www / 21. oktoober 2013

  Valimistest Loe lisaks
 • Article

  www / 18. oktoober 2013

  Mõtteid eelseisvatest valimistest Loe lisaks
 • Uudis

  voog / 4. juuni 2013

  Loe lisaks